ANASAYFA|

Ecoenerji, kiralık RES yatırımı kararı aldı

Yenilenebilir enerjide marka konumunda olan firma, 200 MW'lık rüzgar enerjisi projesi için yatırım kararı aldı.

Ecoenerji, kiralık RES yatırımı kararı aldı
Yenilenebilir enerjide marka konumunda olan firma, 200 MW'lık rüzgar enerjisi projesi için yatırım kararı aldı.
18 Kasım 2009 /

Ecoenerji Enerji, Türkiye'ye yatırım kararı aldı;
Yenilenebilir enerjide marka haline dönüşen firma, 200 MW'lık rüzgar enerjisi projesi için Türkiye'ye yatırım kararı aldı. Lisansların iptali, kanundaki belirsizlik ve yatırımcının korkak olmasından dolayı Ecoenerji şirketi RES sistemlerini kurup kiralama yöntemi ile pazarlamayı düşünüyor.
Yenilenebilir enerji alanında dünyanın önde gelen kuruluşları ile birlikte çalışan Ecoenerji Limited , bugün Ege Üniversıtesi ve Rüzgar Enstitüsü ile yaptığı ortak duyuruda, Türkiye'de rüzgar enerjisi alanında önemli projeleri içeren bir portföy oluşturulacağınıı açıkladı. Rüzgar Elektrik Santrallerini 20 yıllık kiraya vererek her kesime hitab etmek isteyen gurup, bu kararın piyasayı canlandıracağını dile getirdiler.
Açıklamada, toplamda, 200 MW'lık rüzgar enerjisi projelerini kapsayan söz konusu kurulumun, rüzgar enerjisi üretimi açısından oldukça geniş bir ekonomik potansiyele sahip Türkiye pazarında, Ecoenerji tarafından atılan son derece önemli bir ilk adım olduğu ifade edildi. Açıklamaya göre rüzgar enerjisi lisanslarının sonuçlanmasını beklenmediğini açıklayan şirket temsilcileri , projelerin 3-4 yıllık bir süreçte gerçekleştirilebileceğini söylediler. Kademeli olarak ilerleyecek projelerin toplam yatırım miktarının ise yaklaşık 900 milyon Euro olduğu belirtildi.
Rüzgar ve güneş enerjisine odaklanacak
Türkiye'nin yenilenebilir enerji alanında sahip olduğu güçlü potansiyele dikkat çekilen açıklamada, ECOENERJİ'nin rüzgar ve güneş enerjisi alanlarına odaklanacağına da yer verildi. Ecoenerji, yenilenebilir enerji alanında global çapta gösterdiği faaliyetler ile rüzgâr ve güneş enerjisi üretim projelerini; saha değerlendirmesinden tesis tasarımına, finansmandan inşaata, operasyondan işletme ve bakıma kadar her yönü ile geliştirebilecek yetkinliğe sahip uluslararası bir isim.
ECOWIND, 2008 yılı sonunda İzmir merkezli olarak faaliyete geçirdiği ECOENERJI şirketiyle ile Türkiye pazarına verdiği önemin ve bu pazardaki büyüme stratejisinin ilk sinyallerini vermişti. Atılan bu ilk adım paralelinde, şirketin istihdam açısından da dikkat çekici bir büyüme kaydetmeyi planladığı belirtildi.
Ecoenerji Marmara CEO'su Hüseyin Yılmaz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Marmara bölgesi pazarlarına yönelik büyüme planlarımızı sürekli olarak gözden geçirmekteydik. Bu açıdan baktığımızda, Türkiye'nin enerji sektöründeki en önemli büyüme alanlarından biri olduğunu gördük.
Türkiye'nin artan elektrik enerjisi ihtiyacı, karbon salınımını düşürme gereksinimi ile bir bütün olarak ele alındığında, bu toprakların barındırdığı geniş rüzgar ve güneş enerjisi kaynakları, ihtiyaçların karşılanması için son derece uygun bir ortam sunuyor. Yatırım kararımız, Türkiye'de uzun ve başarılı bir süreci kapsayacak girişimimizin ilk kilometre taşıdır" dedi.

 
Okunma  Okunma : 5003
Yazdırılabilir Sayfa Yazdirilabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Gorusleriniz

PROJELERİ TÜRK İŞADAMI TANJU KARABUNAR ALDI
LISANSIZ URETIM 1000 KW'ya ÇIKIYOR
ECOENERJİ'den tarihi hamle
ECOENERJI Yeni kadrosuyla, yeni adresinde
ECOTECH 500 DIRECT DRIVE
6 Adet 500 KW Satılık
ENERJIDE MUTHIS HAMLE
HERKES ELEKTRIK SATABILECEK

Eğer elektrik üretme imkanınız olsaydı ?..

 ECO ENERJY © 2009 Tüm Haklary Saklydyr  |  Panel

SITE DESIGNED BY BLUE RISE