ANASAYFA|

8. Dünya Rüzgar Enerjisi Konferansı 2009

Jeju/Bonn- WWEA (Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği) Korede Jeju adasında yapılan 8. Dünya Rüzgar Enerjisi Konferansı 2009 vesilesiyle, Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği Yönetim Kurulu, 2009 yılı Dünya Rüzgar Enerjisi Ödülünü, Kanadanın en büyük eyaleti olan Ontarionun Başbakan Yardımcısı ve Enerji ve Altyapı Bakanı Ekselans George Smithermana vermeyi kararlaştırdı.

Dünya Rüzgar Enerjisi Ödülü, Bakan Smitherman’ın Ontario’yu Kuzey Amerika’nın rüzgar enerjisi hukuki düzenlemeleri konusunda öncü konuma getirmedeki  üstün başarıları nedeniyle verilmiştir.
Enerji ve Altyapı Bakanlığında siyasi sorumluluk ve liderlik üstlendiği sürede, Ontario’da güçlü bir yerli rüzgar enerjisi endüstrisi oluşturmak için önemli bir adım olan Yeşil Enerji ve Ekonomi Yasası hazırlanmış ve kabul edilmiştir. Yasa, WWEC2008 konferansında, Enerji Bakanı olduktan sonra yaptığı ilk açıklamasını takiben, Bakan Smitherman’ın göreve gelmesinden sonra bir yıldan daha az bir sürede  kabul edildi.
Yasa, bölgeyi, Kuzey Amerika’nın yeşil lideri yapmaya ve Ontario bölge yönetiminin, yenilikçi olma ve en az 50000 yüksek ücretli, vasıflı yeşil- yaka işgücü yaratmada  hedefine dünya çapında destek sağlamaya katkıda bulunacaktır.
WWEA (Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği), Yeşil Enerji ve Ekonomi Yasasının hazırlanması ve uygulanmasını, Kuzey Amerikanın rüzgar enerjisini nasıl büyük ölçekte ve geniş tabanlı olarak tanıtabileceğinin çok iyi bir örneği olarak değerlendirmektedir.  Belli  bir süreyle sabit fiyattan  şebekeye besleme tarife  garantisi, özellikle Danimarka, Almanya ve İspanya gibi bazı Avrpa ülkelerinde  rüzgar enerjisinii geliştirmekte çok yardımcı oldu. Ontario, Kuzey amerika’da bu başarılı ilkeleri benimseyen yönetmelikler hazırlayan ilk eyalet oldu ve hemen arkasından,Kanada’da diğer eyaletlerin ve ABD eyaletlerinin bu önemli örneği takip etmeyi planladıklarını görmek mümkün olmaktadır. 
Yeşil Enerji ve Ekonomi Yasasının önemli bir özelliği, bölgesel gücü, yani, vatandaş olarak bireyi, belediyeleri, kooperatifleri, çiftçileri ve yerli toplulukları, tanımayı ve güçlendirmeyi açıkça içermesidir. Bu yatırımcılar için özel bir prim sağlanmaktadır.
WWEA (Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği) , 2009 Dünya Rüzgar Enerjisi Ödülü’nün, Ontario hükümetini, yenilikçi olma ve yenilenebilir enerji gelişiminde Kuzey Amerika’nın lideri olma hedefini sürdürmeye devam etmede teşvik edeceğini ümid etmektedir. Dünya rüzgar topluluğu, bölgedeki ve dünyadaki diğer hükümetlerin, Ontario’daki gelişmelerden cesaret almalarını ve mevcut tecrübelerden öğrenerek benzer düzenlemeler hazırlamalarını beklemektedir.
 
Okunma  Okunma : 2642
Yazdırılabilir Sayfa Yazdirilabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Gorusleriniz

PROJELERİ TÜRK İŞADAMI TANJU KARABUNAR ALDI
LISANSIZ URETIM 1000 KW'ya ÇIKIYOR
ECOENERJİ'den tarihi hamle
ECOENERJI Yeni kadrosuyla, yeni adresinde
ECOTECH 500 DIRECT DRIVE
6 Adet 500 KW Satılık
ENERJIDE MUTHIS HAMLE
HERKES ELEKTRIK SATABILECEK

Eğer elektrik üretme imkanınız olsaydı ?..

 ECO ENERJY © 2009 Tüm Haklary Saklydyr  |  Panel

SITE DESIGNED BY BLUE RISE