ANASAYFA|

Enerji ve Değer Konferansı

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2-3 Temmuz 2009 tarihinde İstanbul'da "Uluslararası Enerji ve Değer Konferansı" düzenleyecek.

 
İki gün sürecek bu konferansın birinci gününde Türkiye ve dünyanın ileri gelen üniversitelerinden çok sayıda yerli ve yabancı bilim adamı enerji finansmanı konusunda bildiri sunacak. Konferansın ikinci gününde ise başta düzenleyici kuruluşlar olmak üzere, uluslararası enerji kuruluşları, üniversiteler, bankalar ve KOBİ temsilcileri katılacak.
 
Konferansın açılışını 3 Temmuz'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener yapıyor. Bu konferansta özellikle:
"Dünyada ve Türkiye'de enerji piyasalarının geleceği ve enerji yatırımlarının finans kaynaklarının değerlendirilmesi yapılacak. Daha etkin bir enerji piyasası kurulması konusunda atılması gereken adımlar tartışılacak. Ayrıca ABD'de başlayarak tüm dünya ülkelerini etkilemeye başlayan küresel finansal krizin, başta Türkiye olmak üzere tüm ülkelerin enerji sektörleri üzerindeki etkisi araştırılacak".
 
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Hasan Köktaş'ın da bir sunum yapacağı konferansta, Enerji Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürü, TEİAŞ ve BOTAŞ Genel Müdürleri, Türkiye Doğal Gaz Dağıtım Şirketleri Derneği, Petrol Platformu Derneği, KOBİ'leri temsilen KOSGEB BaşkanıMustafa Kaplan, Hidroelektrik Santralleri Sanayi İşadamları Derneği başkanları da konuşmacı olarak katılacak.
 
Konferaransın birinci günündeki günündeki akademik oturumlarda ABD Northern Illinois Üniversitesinden Prof. Timur Gök " Finansal Kriz, Yeni Dünya Düzeni ve Enerji Piyasaları" başlıklı bir sunum yapacak. Konferansın ikinci günündeki enerji sektörü ve uygulamacılara yönelik oturumlarda ise Amsterdam Enerji Piyasası (APX) Başkanı Bert den Ouden ve Almanya Bochum Üniversitesi Madencilik ve Enerji Hukuku Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. John Christian Pielow birer bildiri sunacak. 
T.C. Merkez Bankası, British Petroleum (BP), Botaş, ve Güneş Danışmanlık tarafından desteklenen konferans İstanbul Ceylan Intercontinental Otel'inde 2-3 Temmuz 2009 ( Saat 10) 'a gerçekleşecek.
 
Detaylı bilgiye http://www.rug.nl/feb/onderzoek/energyandvalue/program2009 adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Okunma  Okunma : 3600
Yazdırılabilir Sayfa Yazdirilabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Gorusleriniz

PROJELERİ TÜRK İŞADAMI TANJU KARABUNAR ALDI
LISANSIZ URETIM 1000 KW'ya ÇIKIYOR
ECOENERJİ'den tarihi hamle
ECOENERJI Yeni kadrosuyla, yeni adresinde
ECOTECH 500 DIRECT DRIVE
6 Adet 500 KW Satılık
ENERJIDE MUTHIS HAMLE
HERKES ELEKTRIK SATABILECEK

Eğer elektrik üretme imkanınız olsaydı ?..





 ECO ENERJY © 2009 Tüm Haklary Saklydyr  |  Panel

SITE DESIGNED BY BLUE RISE