ANASAYFA|

Tasarim da öncü olmak

ECO Rüzgar Türbini rotor tasarımının kanatlarına etki eden aerodinamik yükler, üç boyutlu Akışkanlar Dinamiği ile hesaplanmaktadır.

Bu hesaplamaların, FLUENT veya ANSYS CFD gibi paket Computational Fluid Dynamics (CFD) programların kullanımı ile yapılmaktadır.
 
Bu hesaplamalar için gerekli olan çözüm ağının, rüzgar türbini rotor geometrisi etrafında düzensiz çözüm ağı olarak, yukarıda bahsedilen paket programlarda mevcut olan çözüm ağı programları (GAMBİT vs.) ile oluşturulmaktadır.Bu hesaplamaların, rüzgar türbini rotorunun performansını belirleyebilmek için değişik rüzgar koşulları için yapılmaktadır.  Bu hesaplamalar sonucunda elde edilen aerodinamik basınç ve kuvvetlerin analizleri,  yapısal analiz modellerine uygulamak için hazırlanmaktadır.
 
Aerodinamik analizler sonucunda dizayn edilen türbin kanatların katı modellemesi bilgisayar desteği kullanarak ( CAD ) yapılmaktadır.  Kanatlarda kullanılacak olan kompozit malzemenin yapısal özellikleri aşağıdaki  işlemlerle belirlenmektedir.
 
Ham kompozit malzemelerin yapısal özelliklerini üretici firmalardan temin edilir.  Test örneklerinin kanatta kullanılacak olan vakum infizyon tekniği ile üretilir ve fırında kürlenir.
 
Okunma  Okunma : 2899
Yazdırılabilir Sayfa Yazdirilabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Gorusleriniz

PROJELERİ TÜRK İŞADAMI TANJU KARABUNAR ALDI
LISANSIZ URETIM 1000 KW'ya ÇIKIYOR
ECOENERJİ'den tarihi hamle
ECOENERJI Yeni kadrosuyla, yeni adresinde
ECOTECH 500 DIRECT DRIVE
6 Adet 500 KW Satılık
ENERJIDE MUTHIS HAMLE
HERKES ELEKTRIK SATABILECEK

Eğer elektrik üretme imkanınız olsaydı ?..

 ECO ENERJY © 2009 Tüm Haklary Saklydyr  |  Panel

SITE DESIGNED BY BLUE RISE